Yapay Zeka Tavsiyeleri

ChatGPT İş Önerileri Para Kazandırır mı?

Yapay Zeka Önerdiği İş İmkanları Ne Kadar Geçerli

ChatGPT iş önerileri için daha önce sorumuzu sormuştuk. ChatGPt 10 iş önerisi makalemize bakarak bizlere neler tavsiye ettiğini görebilirsiniz. Sizler için bu tavsiyelerin ne kadar geçerli olduğunu teyit etmek istedik. Yapay zeka motorları sürekli üretebiliyor ama bazı noktalarda detaylara henüz hakim değil.

ChatGPT İş Önerileri Para Kazandırır mı?

Her öneri para kazandırabilir ama bunlar için sadece iş önerisinin ne olduğu yetmez! Birçok mesleğin teknik bilgisine ihtiyacımız vardır.

  • Yenilenebilir Enerji Danışmanlığı: ChatGPT genelde bu işi her sorana tavsiye etmektedir. Bu iş için elbette bir altyapınızın olması ve ne yaptığınızı bilmeniz gerekmektedir. Çünkü fiziki bir danışmanlık bu işlerde çok önemlidir. Online olarak yapmanız size çok fazla katkı sağlamaz. İşin gereksinimlerini, detaylarını çok iyi bilmeniz gerekiyor.
  • E-ticaret Geliştirme ve Yönetimi: Online alışveriş son yıllarda yapay zekaya göre çok popüler. Fakat E-Ticaret yapmanız için eğer sağlam bir bütçeniz yoksa sizi çok zorlayacaktır. Ürün yönetimini kısa süre içerisinde öğrenmeniz ve web sitenizi yönetmeniz kolay. Müşteri potansiyeliniz yoksa yeni müşteriler bulmak için SEO danışmanı ihtiyacınız var. Türkiye şartlarında SEO danışmanlığının bedelleri ise 100bin ₺ üzerindedir. Eğer bu sektöre girecekseniz bir diğer tavsiyemiz muhakkak temel bilgileri öğrenin.
  • Kişiselleştirilmiş Sağlık ve Beslenme Danışmanlığı: Sağlıklı yaşam ve beslenme son zamanlar yapay zekaya göre sevaçta. Sağlık danışmanlığı ünvanına ulaştıktan sonra özellikle sosyal medya üzerinden basit ama etkili videolar çekerek iş potansiyeli yaratabilirsiniz.
  • Mobil Uygulama Geliştirme: Aslında bu tamamen kodlama bilmeniz ile alakalı. Eğer kodlama yeteneğiniz varsa bu işi yaparak ayda ortalama 30-40 binlira gibi kazançlar elde etmeniz çok basit. Bu işlerden hiç anlamıyorsanız ortalama 10bin lira sermaye ile uygulama satın alabilir, zaman içerisinde geliştirebilirsiniz. Çevrimiçi satışlardan böylelikle kazanç sağlanabilir.
  • Sosyal Medya Yönetimi: Her sosyal medya kullanabilen bunu iş olarak yapabilir anlamına gelmemektedir. Neden derseniz birçok püf noktayı yakalamanız gereken bir algoritma vardır. Eğer bu algoritma konusunda fikriniz yoksa sadece paylaşarak bir yerlere gelmeniz mümkün değil. Dolayısıyla başlı başına bir meslek grubudur sosyal medya uzmanlığı.

ChatGPT İş Önerileri Size Uyuyor mu?

Eğer internetten para kazanma yada danışmanlık yaparak para kazanma gibi bir düşünceniz varsa ChatGPT hep bu yönde tavsiye ediyor. Fakat burada gerçek anlamda sadece öneriler yetmiyor. Her işin kendine has bir eğitim ve deneyim süreci bulunmaktadır. Bu yüzden de size sunulan iş imkanları genel olarak eğitim ve uygulama ile olmaktadır. Yapay zeka bu uyarıyı şu paragraf ile yapmaktadır.

”Unutmayın, internetten para kazanmak zaman ve çaba gerektiren bir süreç olabilir. Sabır, azim ve tutkuyla çalışmanız gerekebilir. Ayrıca, herhangi bir işte olduğu gibi, başarılı olmak için sürekli olarak öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye açık olmanız önemlidir.”

Bu İçeriği Değerlendirebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu