Ai Haberler

Wordpress Jetpack Ai Asistan Devrim Niteliğinde!

Wordpress'ten Yapay Zeka Kolaylığı: Jetpack Ai Asistan

Wordpress Jetpack ai asistan ile artık içeriklerinizi saniyeler içerisinde oluşturacaksınız. Tek tıkla istediğiniz dile yapay zeka ile çevirebileceksiniz. Bu eşsiz teknoloji sayesinde bloglarınızın yazar veya içerik üretme sorununu ortadan kaldıracaksınız.

Wordpress Jetpack Ai Asistan

İsminden de anladığınız üzere Wordpress sistemlerde kullanılan Jetpack eklentisi bir arada. Wordpress.com ‘un yayınladığı duyurunun detayları fazlasıyla heyecanlandırıyor. Birçok özelleştirilmiş özelliğiyle çok ses getireceğini söylemek mümkün.

  • Jetpack Nedir? : Wordpress altyapısında kullanılan ve birçok özelliği bulunan bir eklentidir. Optimizasyon, güvenlik, performans ve geliştirme araçları sunmaktadır.

Wordpress Jetpack Ai Özellikleri

Ençok merak edilen konu elbette budur. Bu özelliğin bizlere ne gibi faydaları olacak bir bakalım. İçerikleri 5 adımda nasıl kolaylaştıracağımızı yazılı ve görsel olarak Wordpress.com anlatmış. Yapılan duyuruya göre;

  1. Özelleştirilmiş İçerik Oluşturma: Jetpack Ai Asistan OpenAi yani ChatGPT entegrasyonu ile çalışmaktadır. Örneğin bir içerik konusu yazdığınızda size akıcı bir makale oluşturur. ChatGPT bunu yapıyor fakat semantik içerik olmadığından başlıklar, etiketlemeler istediğiniz gibi olmamaktadır. Dolayısıyla özelleştirilmiş içerik oluşturma noktasında işte bu Wordpress eklentisi işimizi çözecek. ChatGPT ‘de talebimizi yapar gibi yapıyor ve bize içeriği getirmesini sağlayarak başlıyoruz.
  2. Yazım ve Dil Bilgisi İyileştirme: Anında içeriğinizin dil bilgisi ve yazım dili iyileştirmesini yapabilirsiniz. Örneğin içeriklerinizi kendiniz hazırlıyorsunuz ve bazı kelimeleri yanlış girdiniz. Örneğin yalnıuş yazdınız ve yapay zeka bunu size yanlış olarak düzeltiyor.
  3. Anlatım Dilini Seçebilirsiniz: Jetpack Yapay Zeka robotu ile makalelerinizi oluştururken anlatım dilini tercih edebilirsiniz. Örneğin resmi, samimi, iyimser, ciddi, şüpheci vb. birçok tarzda içerikler oluşturabilirsiniz. Eğer bir blog yönetiyorsanız yapay zeka teknolojisinin içerik oluşturmada anlatım dilinin önemini bilirsiniz.
  4. Yaratıcı Başlıklar Oluşturun: Başlık oluşturmakta zorluk çekiyorsanız sistem sizin için bu sorunu gideriyor. İçeriğinizi başlıklar olmadan üreten ChatGPT Ai ile yarım kalan boşluğu burada doldurabileceksiniz. Sadece başlıklar değil aynı zamanda giriş, özet alanını da tamamlamaya yardımcı oluyor.
  5. Tek Tıklama İle İstediğiniz Dile Çevirin: Türkçe bir içerik ürettiniz yada yapay zekaya yaptırdınız diyelim. Web sitenizi artık uluslararası çapa taşımayı düşünüyorsunuz diyelim. İçerikleri yabancı diliniz olmadan tek tıkla çevirebileceksiniz. Şimdilik 12 farklı dile sorunsuz bir çeviri sağlamaktadır.

Jetpack AI Asistan Ücretli mi?

Wordpress.com müşterilerine sınırlı bir süre için tamamen ücretsiz. Size verilen süre dolduktan sonra aylık 10$ karşılığında sistemi kullanmaya devam edebilirsiniz.

5/5 - (62 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu