Ai Haberler

Midjourney 5.2 Sürümü Çıktı: Harikulade Yeni Özellik

Midjourney İle Aİ Görsel Oluşturma Çok Kolay

Midjourney 5.2 sürümü yayına girdi ve tek kelimeyle ”Harikulade” bir ek özellik ile geldi. Görsel oluşturma üzerine alternatifler arasındaki en iyi robotlardan birisidir.

Midjourney 5.2 Sürümü Özellikleri

İçeriklerde kullanılan tüm görseller yapay zeka tarafından üretiliyor. Tamamen yapay zeka tarafından üretilen Midjourney, bu sürümü harikulade. Yapay zeka ”uzaklaştırma” özelliğini duyurdu. artık çok daha etkileyici görseller üretebiliyor. Yeni çıkan bu zoom özelliği sayesinde artık çok daha güzel görseller çıkarabilecek. Ayrıca makro çekimler üzerine çalışmalar yapıyorsanız artık çocuk oyuncuğu. Bu özellik sayesinde artık çok daha net ve detaylı içerikler üretebilir.

Zoom Özelliği Büyüleyecek

Daha esrarengiz ve gerçekçi görseller oluşturmaya hazır olun. Yeni güncellemenin duyurusunu şirketten Rowan Cheung yaptı. Bu özelliği kullanabilmek için “/image” komutu aracılığıyla bir istem girilmesi ve ortay acıkan sonuçlardan birinin seçilerek “upscale” edilmesi gerekiyor. Midjourney seçtiğiniz görseli büyüttükten sonra görselin altına “2x Zoom Out”, “1,5x Zoom Out” ve “Custom zoom” seçeneklerini ekleyecek. İlk ikisi orijinal sahneyi sırasıyla orijinal görüntünün ölçeğinin iki ve bir buçuk katına uzaklaştırırken diğer seçenek ise girdi dahil olmak üzere basit ince ayarlar yapmanızı sağlıyor.

Midjourney 5.2 sürümü

Midjourney Mod Çeşitleri Nelerdir?

Yapay zeka robotu Midjourney mod çeşitleri ile de adından çok söz ettirecek. Yeni gelen mod özelliklerine birlikte bir göz atalım mı?

  • KARE FORM MODU: Birçok kullanıcının özellikle istediği bir özelliktir. İnstagram gibi alanlarda post olarak gönderi yapabileceksiniz. Yeni çıkan ”Make Square” modu ile 1:1 ölçekte içerikler üretebilirsiniz. Eğer kare değilde dikdörtgen istereseniz -ar komutu ile 16:9 ile yapmanız mümkün.
  • VARYASYON MODU: Yeni özellik hepinizin hoşuna gidecek. ”/settings” komutu ile çok daha yüksek varyasyonlarda görseller oluşturabilirsiniz. Düşük varyasyon istemeyenler bunu muhakkak denemeli. Bu özelliğin ismi ise ”Variation Mode” olarak geçmektedir.

Midjourney Komutlar, Kısa Kodlar

Kod altyapısı ile çalışan Midjourney, işleri çok kolaylaştıracak. ”/shorten” yazarak kelimeleri komut sistemine ekleyebilirsiniz. Midjourney sizler için kısa kodları analiz ederek size alternatifleri sunacaktır. Yapay zeka robotları arasında en beğenilen sistemlerden birisidir. Sisteme kayıt olarak ücretsiz olarak sunulan imkanlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca ücretli planlarla sınırları kaldırabilirsiniz.

Bu İçeriği Değerlendirebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu