Ai Haberler

Google Bard ve Yeni Özellikleri: İşte Gelen Yenilikler

Google Bard Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Bard, Google tarafından geliştirilen bir sohber robotu olarak hizmet veriyor. Yeni gelen güncelleme ile kesin konum desteğini hayata geçirdi. Sürekli kendini geliştiren robotun henüz çokta fazla eksiği var.

Google Bard Nedir? Ne İşe Yarar?

GPT-3 tabanlı bir model olan Google Bard, metin oluşturma, soru-cevap eşleştirmesi ve dil tabanlı görevler gibi bir dizi dil işlemi görevini yerine getirebilir. Yaratıcı ve akıcı metinler oluşturabilir, soruları yanıtlayabilir ve metin tabanlı görevlerde yardımcı olabilir. Bard doğal dil işleme ve makine öğrenme tekniklerini kullanır. Büyük bir veri kümesinde eğitildiği için çeşitli konularda bilgiye sahibi. Google Bard, metinleri anlar, dilbilgisel yapıları kavrar ve anlamlı yanıtlar üretiyor.

Yenilikler ve Yeni Özellikler

ChatGPT ‘nin her geçen gün göstermiş olduğu başarı üzerine birçok şirketin yapay zeka çalışmalarına hız verdiği ortada. Yapay zeka teknolojileri ilerlerken Google Band Ai geri kalmadı. Henüz yolun başında olsada Türkçe dil desteği sunamayan Band, hızla yeni özellikler ekliyor.

Kesin Konum Desteğine Kavuşuyor

Yapılan açıklamalara göre merakla beklediğimiz kesin konum özelliği Haziran ayı itibariyle geliyor. Google Arama’ya benzer şekilde çalışacak. Bu özellikle Ev ve İş adreslerinizden IP adreslerine ve cihazların tam konumlarına kadar gösterecek. Lakin aktif olması için, konum iznine ihtiyaç duyacağını belirtelim.

Yapılan bu güncellemenin yanı sıra kullanıcı arabiriminde de geliştirmeler söz konusu. Arayüzün sol alt köşesinde konumlandırılan açık/koyu tema seçeneği artık var. Ayrıca Bard, kullanıcıların olduğu şehrin nasıl türetildiğine dair açıklamalarda görecek.

5/5 - (45 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu