Ai Haberler

GirlfriendGPT: Sevgilisinin Klonunu Yaparak Konuştu

Yapay Zeka İle Kız Arkadaşının Klonunu Yaptı!

GirlfriendGPT yakında çok duyacağımız sistemlerden birisi olacaktır. Zira bugün karşılaştığımız haber bunun mümkün olduğunu gösteriyor. Kız arkadaşının yapa zeka versiyonunu yaratan adam ”bunu siz de yapabilirsiniz” dedi.

GirlfriendGPT: Sevgilisinin Klonunu Yaptı

Enias Cailliau, OpenAI ‘nin ChatGPT popülerliğinin ardından benzersiz bir işe kalkıştı. Sohbet botlarından ilham alarak kız arkadaşını klonladı. Motherboard ‘un haberine göre Cailliau, Sacha’nın yapay zeka sürümünü bir Büyük Dil Modeli (LLM) çerçevesi kullanarak oluşturdu. Daha sonra, Google’ın OpenAI’nin ChatGPT‘sine yanıtı olan sohbet robotu Google Bard‘ı kullanarak ve ayrıca Sacha’nın sesini kopyalamak için bir yapay zeka metinden konuşmaya oluşturucu kullanarak, botun Telegram aracılığıyla sesli mesajlar gönderebilmesini kullanarak uyarladı.

Yapay Zeka İle Selfie Göndertti

Çıkan haberin kaynağına göre bu yapay zeka modeli ile özçekimler gönderdi. Bir metinden fotoğrafa dönüştürülerek elde edilen bu görüntüler birçok alanda kullanılıyor. Geliştirme aşamasında çalışmaların devam ettiğide bir diğer haber. Cailliau, youtube videoları, özelleştirilmiş ses kayıtları üzerinde yoğunlaştığını söyledi. Klonlamanın fiziksel olarak benzemediğini söyledi. Geliştirme aşamasında da bu sorunların yakın zamanda ortadan kalkacağı bariz belli.

Bu İçeriği Değerlendirebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu