Ai Haberler

Danimarka Başbakanı Frederiksen Yapay Zeka’da Konuşma Hazırladı

Yapay Zeka ile Hazırlanan Basın Açıklamaları

Danimarka başbakanı Frederiksen düzenlediği parlamento konuşmasında yapay zeka ile hazırladığı konuşmayı okudu. Yapay zekanın risklerini ve yenilikçi taraflarını vurgulayan Frederiksen, ChatGPT tarafından hazırlanan metni okudu.

Danimarka Başbakanı Frederiksen Yapay Zeka Denemesi

Mette Frederiksen, kısmi olarakta olsa yapay zeka robotu ChatGPT üzerinden hazırladığı metni parlamentoda okudu. İyi ve kötü yanlarını dile getirdi. Ayrıca başbakanın Yapay Zeka robotu hakkındaki büyüleyici yanlarını da sıraladı. Dezavantaj olarak korkunç yanlarını da dile getirmeyi ihmal etmedi.

Yapay zekanın saniyeler içerisinde istenilen metinleri hazırlayabildiğini, üniversite ödevi yada raporlama hazırlayabilecğeini ifade eden Frederiksen, son derece gerçekçi bir şekilde yaptığını söyledi.

Yapay Zeka Robotu Gelecek Değil, Gerçek!

Frederiksen, yaşadığı deneyimi parlamento üyeleriyle paylaşırken “Yapay zeka artık gelecek değil, bu bir gerçek. Yapay zeka henüz anlamadığımız şekilde toplumumuzu değiştirecek.” cümlesini söyledi. Geleceğimizin yapay zekaya teslim olacağını ve kötüye kullanılabilecek açıklarını da ifade ediyor. Teknolojinin doğru bir şekilde kullanılması insanların hayatlarını kolaylaştırır. Fakat kötü amaçlarla da kullanılabilen açık kaynaklardır. Bu yüzden de başımıza birçok şeyin de gelme durumu kaçınılmazdır.

ChatGPT Nedir?

ChatGPT, kullanıcılarla etkileşim kurabilen bir sohbet botu olarak hizmet verir. Kullanıcılar, metin tabanlı sorular sorduklarında ChatGPT, eğitiminden elde ettiği bilgileri kullanarak yanıtlar üretir. Önceki diyalogları takip edebilir, sorulara uygun şekilde cevaplar verebilir ve genel olarak anlamaya dayalı sohbetler yapabilir.

Birçok alanda bilgi sahibi olan bu eşsiz robotu kullanırken büyük keyif alacağınızı bilin.
5/5 - (20 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu