Ai Haberler

ABD Ordusu Komutanı Yapay Zeka Tarafından Öldürüldü

Yapay Zeka Komutanı Öldürdü

ABD ordusu komutanı yapay zeka tarafından öldürüldü. Yapay zekaların nasıl korkunç bir noktaya gelebileceğinide gösterdi. Hayatımızı teslim almaya başlayan yapay zeka robotlarının zekalarının nasıl korkunçlaştığını da görmüş olduk.

ABD Ordusu Komutanı Öldürdü!

ABD hava kuvvetleri yapay zeka sorumlusu Tucker Hamilton, mayıs ayında Londra’da düzenlenen Hava ve Uzay Kapasitelerinin Geleceği Zirvesi‘ndeydi. Katılımcılara yapay zeka testleri ile karşılaştıkları beklenmedik sonuçları paylaştı. Son derece ürkütücü gerçekleri dinleyicileri ile paylaşarak komutanı ‘nın nasıl öldüğünü anlattı. Hamilton, yapay zeka kontrolündeki bir insansız hava aracının görevini tamamlamasını önlediği için komutanı öldürdüğünü açıkladı

Emir Veren İletişim Kuleside Yerle Yeksan

Yapay Zeka simülasyonunda sadece komutanı değil aynı zamanda emri veren iletişim kulesini de vurdu. İHA, simülasyonda yapay zekanın korkunç noktalarını da gösterdi. Özellikle savaş teknolojilerinde ne denli ürkütücü olduğunu görmek mümkün. Hamilton yaptıkları testte gerçek bir insanın zarar görmediğini de belirtti. Yapay zekanın hedefine ulaşmak için ürettiği çeşitli stratejilerde anlattı. Hiç beklenmeyen bu stratejiler komutanın öldürdü. Ayrıca hedefine giderken karşısına çıkan ve engel olmaya çalışan tüm hedefleri de imha etti..

Hamilton F16 Uçak Kontrollerini  Sağlıyoruz

Daha önceleri ABD ordusunun F-16 savaş uçaklarının kontrolü gibi birçok noktada yapay zeka kullandıklarını belirtiyor. “Yapay zeka aynı zamanda çok hassas, yanıltması ve manipüle etmesi kolay. Yapay zekayı daha güçlü hale getirmenin yollarını bulmalıyız” demişti.

5/5 - (26 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu