Ai Haberler

Youtube Yapay Zeka Destekli Dublaj Özelliğini Duyurdu

Youtube Özellikleri: Yapay Zeka Destekli Dublaj

Youtube yapay zeka destekli dublaj özelliği taşıyan yeni çalışmanın beta olarak test edildiğini duyurdu. İçerik oluşturucuların videolarında kullandıkları dilleri diğer dillere otomatik çevirecek.

Youtube Yapay Zeka Destekli Dublaj

Youtube birçok özelliği ile her geçen gün tüm dünyada erişebilirliğini arttırıyor. Özellikler farklı ülkelerdeki içerik üreticilerinin dil farkı gözetmeden altyazı ile izleyebiliyordu. Youtube bu özelliği yapay zeka ile bütünleştirerek dublaj özelliğini test ettiğini açıkladı.

Uluslararası olarak çok daha fazla kitleye erişim bu şekilde mümkün olacak. Youtube dünyanın en önemli ve birinci video platformu yolunda devam ediyor. TechCrunch’ın haberine göre Haziran 2023 itibarıyla içerik oluşturucular 70ten fazla dilde 10 binden fazla videoyu seslendirdi.

Dünya’da Bir İlk Olacak

Aloud ile çalışan platform; yeni eklentisi detayı şöyle. Yapay zekayla içeriği çevirmeden ve klibin dublajlı versiyonunu üretmeden videoyu orijinal dilinde yazıya dökecek. Böylece içerik oluşturucular, dublajlar oluşturulmadan önce transkripsiyonu inceleyip düzenleyebilecek.

Henüz tüm dünyada olmasa da yüzlerce içerik oluşturucu tarafından test ediliyor. Aloud videoları İngilizce, İspanyolca ve Portekizce dublajlayabiliyor. Hintçe dahil çok daha fazla dil yakında varolacak. Ayrıca ilerleyen günlerde de dublaj çalışması daha da genişleyecek. İçerik üreticinin sesini de taklit edeceği çalışmalar yapılıyor. İçerik oluşturucudan sorumlu başkan yardımcısı Amjad Hanifl tarafından birçok detay verilirken şimdiden büyük heyecan oluştu.

5/5 - (48 Değerlendirme)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu